Ми знаємо, що увага проявляється у всьому нашому психічному житті. Тому хороша робота уваги є обов'язковою умовою, без якої неможливий успіх ні в якій діяльності.

Перша умова хорошої уваги – це наявність досить широких і стійких інтересів. Адже, як ми знаємо, всяка увага залежить від інтересу: мимовільна – від безпосереднього інтересу до самої діяльності, довільна – від інтересу до результатів цієї діяльності. Людина, що нічим серйозно не цікавиться, навряд чи може мати увагу більш високого рівня, ніж у Хлестакова.

Друге, що потрібне для розвитку уваги, – це вироблення вміння в собі змушувати себе довільно зосереджувати увагу у будь-який момент і на будь-якому предметі. Потрібно зробити увагу своїм слухняним знаряддям. Не увага має бути господарем людини, а людина має бути господарем своєї уваги.

Третій засіб виховання уваги – привчити себе працювати в несприятливих умовах. Звикши боротися з відволікаючими подразниками, людина загартовує свою увагу, робить її сильною і витривалою.

Четверта умова – ніколи не працювати неуважно. Потрібно пам'ятати, що всяка неуважна робота привчає людину бути неуважною.

Нарешті, остання умова – якомога краще знати особливості своєї уваги, її сильні і слабкі сторони. Для повного виправлення недоліків своєї уваги потрібна велика робота над собою. Але не можна приступити до цієї роботи, не зрозумівши спочатку, в чому ці недоліки полягають.

Кiлькiсть переглядiв: 10